Giełda - jak grać?

Tematem dzisiejszego wpisu będzie nauka gry na giełdzie, czyli opowiem Ci czym jest warszawska giełda papierów wartościowych, jak grać i jak szybko zarobić na niej pierwsze pieniądze. Pokażę Ci też w tym wpisie od czego zacząć grę tak by zminimalizować ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy w akcje giełdowe - co może być bardzo niemiłym i zniechęcającym doświadczenie zwłaszcza dla młodego inwestora. Czytaj dalej a wszystkiego się dowiesz, czyli w co i jak zainwestować pieniądze tak aby ryzyko zniwelować do minimum albo nawet i do zera...

Jak zainwestować pieniądze?

Na początek dobrze jest śledzić spółki giełdowe oraz ich notowania na GPW tak by w przyszłości móc przewidzieć cenę ich akcji. Niektóre akcje na giełdzie "lubią" iść w górę lub spadać o określonej porze. Warto wcześniej to wyłapać.
Na zakończenie pozostaje nam już tylko odpowiedzieć sobie na pytanie: "jak zainwestować pieniądze?". W tym celu musisz udać się do domu maklerskiego lub założyć sobie rachunek maklerski w jednym z banków oferujących taką usługę. Akcje na giełdzie kupujemy przez zlecenia u maklera lub na rachunku maklerskim poprzez np. telefon lub internet. Przyznaj że to wcale nie jest takie trudne, ale pamiętaj to dopiero początek. Dlatego inwestuj w wiedzę i dużo czytaj na ten temat. I odwiedzaj strony o inwestowaniu, np.


Inwestowanie na giełdzie wcale nie jest trudne, wszystko zależy od tego jak podejdziesz do tematu. Jeśli będziesz na bieżąco śledził notowania na giełdzie i grał w demonstracyjne gry giełdowe na wirtualne pieniądze szybko nauczysz się wymaganych podstaw i nabierzesz umiejętności do gry na prawdziwe pieniądze i będziesz mógł pozwolić sobie na debiut na giełdzie. Dlatego zachęcam byś zapoznał dokładnie jak działa warszawska giełda papierów wartościowych.

Zainteresuje cie również: